28 Şubat 2011 Pazartesi

Fenerbahçe MEF Okulları'nı 3-1 İle Geçti.!!!


Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi mücadelesinde Fenerbahçe, MEF Okulları'nı 3-1 yendi...

FENERBAHÇE:3 - MEF OKULLARI: 1
SALON: Burhan Felek
HAKEMLER: Erdal Akıncı**, Esat Danzili**
FENERBAHÇE: Emre***16, Arslan***6, Marshall***8, Kemal***8, Miljkovic***20, İzzet**, Sekan(L)***, Cengizhan**4, Ersin**1, Burak**
MEF OKULLARI: Nazareno***10, Turgay***15, Fırat**9, Abdalla**7, Cem***13, Cüneyt**10, Akif(L)**, Ahmet*, Serdar*2
SETLER: 15- 25, 25- 21, 26- 24, 25- 19
SÜRE: 100 DK. ( 21- 26- 29- 24)


Aroma Erkekler Voleybol Ligi karşılaşmasında Fenerbahçe, MEF Okulları’nı 3- 1 mağlup etti. Hafta ortası oynanan karşılaşmada ezeli rakibi Galatasaray’a 3- 2 mağlup olan Fenerbahçe hırsını MEF okullarından aldı.
Maça iyi başlayan MEF Okulları oldu. Cüneyt’in etkili servisleri, Fenerbahçe’nin manşetini bozdu. Libero Akif ve Fırat çok iyi manşetler aldı, Turgay ve Cüneyt’in smaçları Mef Okullarına sayıları getirdi. Teknik molaları 8- 7 ve 16- 13 önde geçen MEF Okulları seti de 25- 15 farklı aldı.
Maçın ikinci setinde ise Fenerbahçe üstünlüğü vardı. Libero Serkan ve orta oyuncuları Emre ve Kemal’in hatasız manşetlerini pasör Arslan çok iyi dağıtımını yaptı. Marshall, Miljkovic’in ve Cengizhan’ın yerinde blokları ve smaçlarıyla Fenerbahçe kendine geldi. Teknik molaları 8- 7 ve 16- 13 önde geçip seti de 25- 21 alarak beraberliği sağladı. (1-1)
Maçı üçüncü seti ise büyük çekişmeye neden oldu. Birinci Teknik molayı 8- 5 Mef Okulları, ikinci teknik molayı ise Sarı-Lacivertliler 16- 14 önde geçti. Bundan sonraki süreler karşılıklı alınan sayılarla geçerken maça da büyük heyecan geldi. Seti 26- 24 alan Fenerbahçe oldu.
İki set almanın avantajı ile sahaya çıkan Fenerbahçe, karşısında MEF okulları oyunu bırakmadı. Fenerbahçe ile başa baş mücadele eti. İlk teknik molayı Fenerbahçe zor da olsa 8- 7 önde tamamladı. Bundan sonraki sürelerde Sarı Kanaryalar oyuna yavaş, yavaş ağırlığını koydu. İkinci teknik molaya da 16- 12 önde giren Fenerbahçe seti 25- 19 maçı da 3-1 kazandı. MEF Okulları’ndan Sırp oyuncu Jekic’in sakatlığı takımın mağlubiyetinde de rol oynadı. Jekic çok iyi smaç vuran takımın galip gelmesinde de büyük rol oynayan sporcuydu.
Tayyar SÜMEN - ajanspor.com

Artık Play Off'ları bekliyoruz.O yüzden kalan maçların pek bir önemi yok.Ya 4.cü ya da 5.ci bitireceğiz.
MEF Okulları maçını eksiklere ve gene kötü oyuna rağmen kazandık.
Coskoviç sakatlıktan çıktı,kadroda ama oynamadı.Soner dizinden sakat yoktu.Marshall sakat sakat oynamış.
 4 numaradaki sorun yüzünden Castellani genç İzzet ile başladı.Tecrübesizliği nedeniyle yaptığı hatalardan sonra Cengizhan'ı aldı ve maçı onunla bitirdi.Bu doğru bir hamleydi.Cengizhan'ın 4 numarada denenmesi gerektiğini Demeter zamanında da çok yazdık ama Demeter oyuncu değiştirme ve benchi zorunlu olmadıkça kullanan bir hoca olmadığı için çok kısa süre girip çıkmalar hariç hiç oynatmadı.
 Cengizhan Kartaltepe Türk Erkek Voleybolunun Altın  jenerasyonun önemli isimlerinden biridir.
Barış Özdemir,Gökhan Öner,Ali Peçen,Gürsel Yeşiltaş gibi isimlerle birlikte Milli takımda,Halkbank'ta, Arçelik'te ,Erdemir'de uzun yıllar başarı ile oynamış 38 yaşında tecrübeli bir voleybolcudur.Asıl mevkiisi smaçördür.O yüzden libero oynayabiliyor şu anda.Manşeti de iyidir.Uzun süre maç oynamadığı için dün zaman zaman hatalar yaptı ama takıma faydalı oldu.İlginç olan böyle bir isme Aylin hanımın dünkü çocuk muamelesi yapmasıydı.Ona güvenemedikleri için top atmıyorlar,Cengizhan olduğu için Arslan oraya atmıyor zaten dedi durdu sürekli.Bir noktadan sonra nasıl olduysa top atıldığında smaç vurunca sanki ''Aaaaaa Cengizhan da smaç vurabiliyormuş ya '' tribine girdi.İnanamadım.Cengizhan'ın kariyerine bir baksın Aylin hanım.
4 sayısı var Cengizhan'ın.6/3.% 50 hücumu.3 kez blokta kaldı ama zor pozisyonlardı.Miljkoviç'te 4 kez blokta kaldı.1 bloğu var.Manşeti 16/1.% 69(56).Gayet iyi.Beni yanıltmadığım için teşekkür ediyorum Cengizhan'ı.
Çok basit hatalar yapıyoruz.Tam 31 direk hatadan sayı vermişiz.MEF 23 sayı.
Defanstan çok zor top çıkıyor.
Blok dublajlarımız hiç yok.Çok kötü.
Hala yerleşim sorunlarımız var.
Marshall çok kötüydü.4 setlik bir maçta 6 sayıda kalmış.Manşette de 25/2.% 28(20) ile feciydi.
Takım manşetini de düşürdü.% 49(42)
Allahtan Miljkoviç toparlanıyor gibi.20 sayısı var % 50 ile.
Ve Emre.Maçın kazanılmasında baş aktördü.6 blok ile müthişti bloklarda.16 sayısı çok iyi.
MEF'te Mısır'lı pasör Abdalla çok iyi oyuncu.7 sayısı var.Servisi,pasörlüğü iyi.
Bizim İsmail Cem de iyiydi ama manşette biraz aksadı.Aylin hanım Ona da bizde böyle değildi diyor.
Adamı ne kadar oynattık ki zaten ?
Takıma ilgi sıfır.Tribünlerde kimse yok.Sayısal olarak en çok üyeye sahip Sözde Taraftarın Resmi Forumunda ise maç başlığı bile maç saatinde açılıyor ve kimsenin ilgi gösterdiği yok.Başarıya endeksli FB taraftarı böyledir işte.Takım Play Off'ta iyi olursa gelirler başarıdan nemalanmak için.Evet takım bu sezon kimyası nedeniyle iyi değil ,bizde çok eleştiriyoruz ama bu kadar da tu kaka edilecek takım değil yahu.Ha sende daha yeni yazıyorsun diyebilirler.Dün gece erken yattım Pazartesi yoğun gün olduğu için.Bilgisayarı da yeni alabildiğim için yeni girebiliyorum maç yazısını.
Çok diliyorum şu takım Play Off'larda coşsun da herkesi morartsın.İnşaallah diyorum.

Hiç yorum yok: