2 Şubat 2011 Çarşamba

Arjantinli Daniel Castellani Yeni Antrenörümüz.


Balkan Şampiyonluğu ile başladığı 2009-2010 sezonunu Lig Şampiyonluğu ile kapatan Erkek Voleybol Takımımız, yine şampiyonluk hedefiyle başladığı sezona Daniel Jorge Castellani yönetiminde devam edecek.

Arjantinli antrenör Castellani’ye hoşgeldin diyor, Kulübümüzün çatısı altında büyük başarılara imza atmasını diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

 Daniel Jorge Castellani Kimdir?
21 Mart 1961’de Bouenous Aıres’te dünyaya gelen Daniel Jorge Castellani, Arjantin spor tarihinin en iyi voleybol oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir.
Voleybol kariyerine Arjantin’in önemli spor kulübleri Club Atletico Boca Juniors ve Gymnasia formalarıyla başlayan Castellani, 1977 yılında düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası’nda Milli Takım formasıyla boy gösterdi. Daha sonra Milli takımların vazgeçilmezleri arasında yer alan Arjantinli teknik adam, sporculuğu döneminde 1980 Güney Amerika Gençler Şampiyonası’nda altın madalya, 1981, 1983 ve 1987 Güney Amerika Şampiyonası’nda gümüş madalya, 1982 Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda bronz madalya, 1987 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda altın madalya, 1988 Seul Olimpiyat Oyunları’nda ise bronz madalyayı boynuna taktı.
Kariyeri boyunca İtalya’nın Chieti, Falconara, Bologna, Padova ve Floransa ile Brezilya’nın Bradesco ve Minas Takımları’nda forma giyen Daniel Jorge Castellani, 1993 yılı itibariyle antrenörlük kariyerine başladı.

1994, 1999 Dünya Şampiyonaları, 1998-1999 ve 2000 yıllarında Dünya ligi mücadeleleri ve 1996 Atlanta Olimpiyatları ile 1993,1995 ve 1997 yılında Güney Amerika Şampiyonaları’nda Milli takımın başında yer alan Arjantinli spor adamı, 2009 ve 2010 yılları arasında ise Polonya Milli takım antrenörlüğü yaptı.
Castellani, antrenörlük kariyerinde Arjantin’e Pan America dyunlarında altın madalya, 1996 Olimpiyat elemelerinde şampiyonluk kazandırırken, Boliver Singia Takımına 2002,2003,2004 yıllarında lig şampiyonluğunu getirdi. Polonya’da Skra Belchatow Takımı ile 2006-2007, 2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında Polonya Şampiyonluğu’nu kazanan tecrübeli teknik adam, takımıyla 2006-2007 ve 2008-2009 sezonlarında Polonya Kupası’nı da kaldırdı.Polonya Temsilcisi ile Şampiyonlar Ligi’nde üçüncülük gururu yaşayan Daniel Jorge Castellani, 2009 Yılında Dünya Şampiyonası elemelerinde Polonya Milli Takımına altın madalya, İzmir’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazandırdı.
Arjantin’deki en önemli ödüller arasında yer alan Konek De Platino Ödülünü Alan Castellani, 1978, 1979, 1981 Ve 1982 yıllarında da Arjantinli Spor Yazarları tarafından verilen Olimpia De Plata Ödülü’nü aldı.Tecrübeli spor adamı, özellikle 1993-20000 yılları arasında Arjantin voleybolunun yapılandırılmasına yönelik uzun vadeli bir program hazırlanması ve uygulanması aşamalarında da görev aldı.
Arjantin’in en iyi voleybol oyuncularından biri olarak kabul edilen ve antrenörlük kariyerinde pek çok takımla Avrupa çapında başarıya imza atan Daniel Jorge Castellani artık Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın başında yeni başarılara imza atmak için görev alacak.

**************
Hayırlı Olsun.Başarılar.
Tekrar söylüyorum niye geç kaldık kardeşim ?
Avrupa'da daha iddiamız devam ederken niye bu değişikliği yapmadınız ?
Belgorod maçından sonra bu değişiklik yapılsaydı şimdi Avrupa'da devam ediyor olabilirdik.
Yazık.
Daniel Castellani ismi ilk İtalyan hoca olarak çıkmıştı.Kendisini tanımıyorum ama İtalyan hocaların ülkemizde başarılı olamadıklarını gördüğüm için istemediğimi yazmıştım forumda.
  Arjantinli'ymiş.Muhtemel kökenlerinde İtalyanlık olabilir.
Kariyeri başarılarla dolu.Özellikle şu kısımda Skra Belchatow ve Polonya Milli takımında çalışmış olması benim için iyi referans.
1984 Los Angeles ve ardından Seul Olimpiyatlarında oyuncu, 1996 olimpiyatlarında ise koç olarak Ajantin’in başında görev yapan Castellani, 2006-2009 yılları arasında Polonya’da Skra Bełchatów takımınında görev yaptı. Polonya Milli Takımı ile de 2009 Erkekler Avrupa Şampiyonasında altın madalya elde etti.
 Başarılı olmasını gönülden diliyorum ancak bu kadroda yabancı konusunda da değişiklik yapmak lazım.
En azından Geriç'in yerine manşeti düzgün bir 4 numara smaçör veya çok çok iyi orta oyuncu almak lazım bana göre.
Resmi açıklamada sözleşme süresi ile ilgili bir şey yazmıyor her zamanki gibi.
Sezon sonuna kadar anlaşıldıysa bu kadro ile yapacakları sınırlı.Kendi şahsi katkılarına bağlı.
İlerisi için devam edilecekse de sezon sonuna kadar anlaşıldıysa da  transfer şansı tanımak lazımdı.

İlave : 
Burak'ın belirttiği gibi aynı zamanda Finlandiya Milli Takımını çalıştıracakmış.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun (CEV) internet sitesindeki haberde, Finlandiya Voleybol Federasyonu'nun Castellani ile 2 yıllık sözleşme imzaladığı belirtildi.

Haberde, 49 yaşındaki Castellani'nin İtalya Milli Takımı'nın başına geçen Mauro Berruto'nun yerine getirildiği kaydedildi.

Finlandiya Voleybol Federasyonu yetkililerinden Antti Paananen, yaptığı açıklamada, ''Castellani'yi antrenörlüğe getirdiğimiz için çok mutluyuz. İstediğimizi aldık. Castellani çok tecrübeli bir teknik adam. Finlandiya voleyboluna verecek çok şeyi olduğunu düşünüyorum'' dedi.

4 yorum:

karub dedi ki...

Aynı zamanda Fin Milli takımını da çalıştıracakmış..

Efsane Mrsiç dedi ki...

İyi değil abicim o zaman o iş.
Polonya Milli takımını da çalıştırıyor zannediyordum ama kesin bilgim olmadığı için yazmadım.
Milli takım sezonu farklı olsa da kafası 2 yerde olan bir antrenöre pek sıcak bakmıyorum.
Bizimkiler mecbur kaldılar tabii.

karub dedi ki...

Bizim sitemizden tabiki kontrat ile ilgili almak çok zor bilemiyoruz sezon sonuna kadar mı yarın Filede Fener'de konukmuş bakalım orada belki bişeyler söyler. Finlandiya milli takımı ile 2 yıllık imzalamış..
Kaynak: http://www.lentopalloliitto.fi/?x814898=7324014
Finni bir kaç oyuncu var ülkemizde hangi takım oldugunu unuttum o yüzden de tercih etmiş olabilir bizi.

Efsane Mrsiç dedi ki...

İBB'de Mikka Oivanen Pasör çaprazı ve smaçör Olli Kunnari var.
Pasör çaprazı Oivanen çok iyi adam.
Seneye kalırsa hoca düşünülebilir.
Tabii mukavelesi 1 yıllık ise.