30 Kasım 2011 Çarşamba

FENERBAHÇE ÜNİVERSAL -Dresdner SC Öncesi

GÜROL abi rakibimiz Dresdner SC ile ilgili olarak son derece güzel ve detaylı bir çalışma yapmış o yüzden ben tekrardan rakibi konuşmak istemiyorum. Ben bizim kadromuz ve ne yapabilrizi biraz yazacağım .

* Gamova 'lı ve Nati 'li kadroda dahil Bayan Voleybol tarihimizin en iyi kadrosunu bu sene kurduk.
4 tane yabancımız var, TOM ve SOKOLOVA gibi KOMPLE iki tane 4 numara oyuncu her takıma nasip olmaz. tamam kabul ediyorum SOKOLOVA eskisi kadar güçlü değil, genç de değil ama halen voleybol üzerindeki etkisi yüksektir onu tartışmaya gerek yok . TOM ise benim çok beğendiğim tam anlamıyla bir smaçördür, Fenerbasket forumunda anlata anlata bitiremedim , beklentirleri biraz yukarı çektim ama TOM bunların hepsini hak edecek bir oyuncudur.

* KİM tam bir yükselen değer ,smaçör ve çapraz oynayabilmesi çok güzel bir özellik. 1.92 lik boyuna rağmen manşet de çok iyi , uyum sürecini çok iyi atlattı ve şu anda bizim en iyi ve en güvendiğimiz isim .

* FABİANA zaten kendisini BREZİLYA milli takımından biliyoruz takip ediyoruz 1.96 25 yaşında ve son derece iyi bir orta oyuncu, en az POLİJAK kadar hırlı bir oyuncudur. Belki de geçen sene Fürst den bir türlü verim alamadığımız hucum kısmında o eksikliği çok iyi giderecektir.

** En Önemli kızım hocamız ZE EFENDİNİN takıma bu sene nasıl bir oyun oynatacağıdır. artık kendisinden gerçek ZE performansı bekliyorum bizimde daha hızlı ve daha defansif oynamamız gerekiyor , bu sene ZE kendi istediğini oyuncuları aldırdı ve kadroyu kendisi kurdu.
o yüzden bu sene ZE den beklentim ve beklentimiz daha büyük

**TOM ve FABİ'nin yeni gelmiş olması bir dezavantaj bile olsa , bence 4 yabancımız ile oynamamız gerekiyor takımın bir an önce birbirine ısınması gerekiyor 15 gün sonra peşpeşe RABİTA BAKÜ ile oynayacağız. RABİTA BAKÜ şu anda bizimle beraber CEV ŞAMPİYONLAR LİGİNİN favorilerinden. 4 yabancımızda tecrübeli isimler , çok fazla beraber oynamasalar da bu kolay maçın üstesinden geleceklerdir.

tahminimce 4 YABANCI mız ile beraber NAZ ve EDA ile bir 6 ile sahaya çıkacağız ve liberomuz MERVE olacaktır.

Nasıl ve hangi bir sistem ile oynayacağımızı bilemiyorum ama KİM i çapraz da oynatacaktır. Elimizde TOM ve SOKOLOVA varken KİM i smaçörde yormaya gerek yok , 2 ve 4 ( yani smaçörlerimiz ) numaralarda TOM ve SOKO oynayacaktır. MERVE ile beraber manşet ve defans yükünü çekeceklerdi.

ORTa da EDA VE FABİ ile beraber çok etkili olacağız , hem defansta hemde hücumda çok etkili orta oyuncularımız var.

Libero çok önemli son maçlarda MERVE formayı NİHAN dan aldı ve son derece iyi götürüyor. biraz daha dikkat ederse MÜKEMMEL MANŞET oranları da artacaktır.

NAZ benim çok beğendiğim kendisini devamlı geliştiren ve ileride AVRUPA ve DÜNYA nin sayılı pasörlerinden olacak. 1.86 gibi bir pasör için son derece uzun bir boyu var. son derece iyi servis atıyor. NAZ bizim takım için çok önemli bir rol üstlenmiş durumda. tabi takımda bir çok hücum silahı olması avantaj olmak ile beraber NAZ ın da omuzlarına bir yük bindiriyor.çünkü hücumda herkes son derece etkili ve herkes NAZ dan top isteyecektir. takımı dengeli bir şekilde hücum ettirmesi gerekiyor.

TOM , SOKO ,KİM ve NAZ ile servis de son derece etkili olacağız.
iyi servis atıp iyi servis karşıladığımız müddetçe bir sorun olmayacaktır.
takım henüz tam oturmadan böyle nispeten kolay rakipler ile oynamak da bizim için bir avantaj , yeni gelen oyuncularımızı güzel bir galibiyet ise CEV e başlayalım ...

Herkese iyi seyirler.
saygı ve sevgi

CEM AĞRAK

Hiç yorum yok: